
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold Flash |
| Pitch | 1 mm |
| Current Rating | 500 mA |
| Number of Positions | 4 |
Stock: 994
Distributors
pcbx
Unit Price$0.33360
Ext.Price$0.33360
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.33360 | $0.33360 |
| 10 | $0.29002 | $2.90020 |
| 25 | $0.27675 | $6.91875 |
| 50 | $0.26409 | $13.20450 |
| 100 | $0.25201 | $25.20100 |
| 300 | $0.24666 | $73.99800 |
| 500 | $0.24143 | $120.71500 |
| 1000 | $0.23532 | $235.32000 |
